Uprawianie sportu w soczewkach

W Polsce nie brakuje sportowców i to tak tych profesjonalnych, jak i amatorów, którzy aktywność fizyczną taktują jako hobby. Oczywiście najbardziej powszechnym sportem w naszym kraju jest piłka nożna, ale nie brak choćby tych, którzy uwielbiają jeździć na rowerze, grać w tenisa, czy siatkówkę. Z pewnością uprawnienia każdego sportu jest łatwiejsze, jeśli mamy zdrowy wzrok i nic nam na tej płaszczyźnie nie dolega. Co jednak z tymi, którzy mają jakieś wady. Czy są ze sportu wykluczeni?

W dzisiejszych czasach medycyna jest na tyle dobrze rozwinięta, że wszelkie wady wzroku nie stanowią większego problemu przy uprawianiu sportów. Niemniej jednak nie dzięki okularom, które korygują nam wzrok, ale przy wykorzystaniu soczewek, które znacznie lepiej się tutaj sprawdzają. Przede wszystkim chodzi tutaj o bezpieczeństwo samego sportowca, choć ich używanie przekłada się także na znacznie wyższy komfort.

Główne zalety soczewek podczas uprawiania sportów:

– zapewniają lepsze pole widzenia od okularów,
– nie przeszkadzają, nie osuwają się na nos i nie spadają,
– lepsza widoczność i lepszy kontrast w oczach,
– soczewki w przeciwieństwie do okularów nie parują, dzięki czemu można je nosić pod kaskiem, maską, goglami,
– widzimy dzięki nim realne wielkości obiektów,
– kiedy nie skupiamy się na jakości widzenia, możemy w stu procentach skupić się na uprawianiu sportu,
– soczewki nie spadną i się nie potłuką, jak to często bywa przy okularach.

Soczewki sprawdzają się w każdym sporcie, choć najczęściej korzystają z nich piłkarze ręczni i nożni, koszykarze, siatkarze, tenisiści, badmintoniści, kolarze, rolkarze, pływacy, rugbiści, sportowcy uprawiający sporty ekstremalne i różne sztuki walki.