Zalety soczewek kontaktowych

Coraz częściej osoby, które borykają się z jakąś wadą wzroku, stawiają na soczewki kontaktowe. Okulary są produktem, na który decydują się w dużej mierze starsze osoby. Młodzież znacznie bardziej upodobała sobie soczewki, co nie może zresztą specjalnie nas dziwić, gdyż mają one znacznie więcej zalet aniżeli wad.

Z pewnością nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że soczewki kontaktowe w zasadzie są niewidoczne, czego oczywiście nie możemy powiedzieć o okularach. Jeśli je nosimy, to każdy zobaczy, że z naszym wzrokiem coś jest nie tak. Przy szkłach kontaktowych nie ma na to szansy, bo są one niemal niewidoczne. Dlatego na pewno dla młodych ludzi jest to bardzo ważny aspekt, który powoduje, że znacznie wyżej cenią sobie soczewki.

Poza tym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przy noszeniu soczewek, mamy szansę odzyskać naturalny, błyszczący i prawidłowy wzrok, taki jak mieliśmy przed nabyciem danej wady.

Niezależnie od tego, na jakie soczewki się zdecydujemy, na pewno nie będą nam one ograniczać widoczności w tak wielkim stopniu, jak okulary, które naprawdę w dość dużym stopniu ograniczają nasze pole widzenia.

Kolejnym argumentem „przeciw” okularom jest ich podatność na odkształcenia, które mogą mieć wiele przyczyn. Szkła w żadnym wypadku nie są na to narażone.

Nie zapominajmy o tym, że okulary nie sprawdzają się w sporcie. Właściwie przy uprawianiu sportu mogą nam tylko zaszkodzić, bo nie wpływają zbyt dobrze na nasze bezpieczeństwo. Inaczej sprawa ma się z soczewkami, które poprawiają ostrość widzenia, zwiększają jego pole czy nie zajmuje nam uwagi pilnowanie ich, czy nie spadną.

Tyle o zaletach soczewek. W kolejnym wpisie przedstawimy ich wady. Choć jest ich niewiele, to należy o nich wspomnieć.